Paieška
lt en

Pasvalyje atidarytas Diskgolfo parkas

2024-08-27
Pasvalyje atidarytas Diskgolfo parkas

Rugpjūčio 14 d. Pasvalio smegduobių parke atidarytas vis labiau populiarėjančios lauko sporto šakos - Diskgolfo - parkas.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos lėšomis, inicijuojant Pasvalio rajono savivaldybės vicemerui Stasiui Balčiauskui ir padedant Lietuvos diskgolfo federacijos valdybos nariui Arūnui Balčiūnui, bei pasitelkiant Pasvalio miesto seniūnijos pagalbą Pasvalio smegduobių parke buvo įrengtos 18 diskgolfo metimo aikštelių. Bendras viso žaidimo ilgis - 1878 metrai.


Lietuvos diskgolfo federacijos valdybos narys Arūnas Balčiūnas pasakoja apie žaidimo taisykles


Lietuvos diskgolfo federacijos valdybos narys Arūnas Balčiūnas pasakoja Diskgolfo parko atidaryme dalyvavusiems žaidimo entuziastamas apie žaidimo subtilybes ir metimo technikas.

Pasvalio rajone tai jau antras diskgolfo parkas, pirmasis 2022 metais buvo atidarytas Pajiešmenių dvaro parke.

Žaisti šį lauko žaidimą galima ištisus metus, o norint varžytis, kviečiame prisijungti prie diskgolfo žaidėjų klubo interneto svetainėje https://discgolfmetrix.com/


Kas yra diskgolfas?

Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius.

Diskgolfą pradėta žaisti apie 1970 JAV. Žaidimo tikslas yra, kaip ir įprastame golfe, pataikyti į taikinį (krepšį) ir įveikti trasą per kuo mažiau bandymų (metimų).

Žaidimas pradedamas metimu nuo specialios aikštelės ar kitaip pažymėtos starto vietos (ang. tee). Kiekvienas sekantis metimas metamas nuo tos vietos, kur nusileido prieš tai mestas diskas. Taip mėtoma tol, kol paskutiniu metimu (ang. putt) diskas atsiduria krepšyje. Medžiai, krūmai, vandens telkiniai ir reljefas sudaro natūralias kliūtis, kurios paįvairina trasą. Priklausomai nuo to, kur nusileidžia diskas, gali tekti gerai pagalvoti, kokiu metimu geriausia įveikti kiekvieną kliūtį ir diską “paguldyti” kuo arčiau krepšio ar net krepšyje. O galimų metimo būdų ir kelių paprastai būna bent keletas!

Žaidžiant diskgolfą kunkuliuoja džiaugsmo bei nusivylimo emocijos. Smagu stebėti, kaip elegantiška trajektorija skrieja tiksliai paleistas diskas ar pataikyti į krepšį iš gerokai toliau, nei įprasta. Norisi keiktis, kai “piktas” medis pastoja diskui kelią, diskas nuskrieja “savais keliais” arba grandinės “išspjauna” diską iš krepšio.

Skirtingai nuo kamuoliukų golfo, diskgolfas yra daugeliui žmonių prieinamas žaidimas. Jam nereikia preciziškai nupjautos žolės aikštelės ir brangios įrangos. Žaidimas neretai būna nemokamas arba žaidžiamas sumokėjus gan simbolinį mokestį. Jį nesunku išmokti žaisti. Diskgolfą galima žaisti bet kokiu oru. Šis sportas tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo vyrams, moterims ir vaikams.

Lietuvą diskgolfas pasiekė 2002 m., kai Lietuvos kūno kultūros mokytojus aplankę skriejančio disko entuziastai iš Švedijos surengė seminarą apie įvairius skriejančio disko sportus. Sekančiais metais Zarasų rajone, Nedožinkos kaime, Andrius Navickas savo sodybos žemėje įkūrė pirmąjį diskgolfo parką Lietuvoje. Prireikė bene penkerių metų, kad diskgolfas būtų pradėtas žaisti ir kitur Lietuvoje – Vilniuje. Pirmasis laikinas (nešiojamų krepšių) diskgolfo parkas buvo įkurtas Filaretų parke. Vėliau, nuo 2011 m. imta žaisti Pavilnių regioniniame parke, Pūčkoriuose. Nuo 2013 m. diskgolfas pradėtas žaisti ir Jonavos rajone.

2004 m. buvo surengtas pirmasis Lietuvos diskgolfo čempionatas, o pirmuoju Lietuvos čempionu tapo vienas iš diskgolfą į Lietuvą “atvežusių” švedų – Anders Backman. Nuo 2010 m. čempionatas rengiamas kasmet ir tampa vis didesniu ir įspūdingesniu renginiu. Plačiau apie LDGČ istoriją.

Filmuotų patarimų kaip žaisti diskgolfą galite rasti čia.

Saugumo reikalavimai žaidžiant diskgolfą.

Diskgolfo žaidimo etikos taisyklės.

Dar daugiau informacijos rasite www.discgolf.lt.

Nuotraukų autorė - Rūta Jaruševičienė
Savivaldybės administracijos ir VšĮ Vilniaus diskgolfo klubo informacija

Dalintis Facebook