Paieška
lt en

Dalyvaujamasis biudžetas

2024-07-11

Pasvalio rajono savivaldybės administracija 2024 m. gegužės mėnesį kvietė gyventojus siūlyti idėjas dėl Pasvalio rajono savivaldybės viešųjų erdvių, įvairių laisvalaikio ar infrastruktūros elementų sukūrimo ir įgyvendinimo – kad mūsų Savivaldybė taptų jaukesnė, gražesnė ir patrauklesnė tiek mums, Pasvalio rajono savivaldybės gyventojams, tiek mūsų svečiams.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Pasvalio rajono gyventojui realizuoti savo kūrybiškus sumanymus gražinant viešąsias erdves ir kartu su Savivaldybe spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo.


Balsaviamas už pateiktus projektus/idėjas

Iš viso už dalyvaujamojo biudžeto idėjas 2024 m. birželio birželio 14-27 dienomis balsavo 2048 Pasvalio rajono gyventojai!

Balsų pasiskirstymas pagal projektines idėjas:

1. „Tęskime pradėtus darbus“ prie Pušaloto sinagogos - 630 balsai;

2. Gamtos ir planetų stebėjimo žiūronų įrengimas Velniakalnyje - 600 balsų;

3. Lėvens upės pakrantės paplūdimio atnaujinimas Pasvalio mieste - 538 balsai;

4. Sakurų parkas Ustukiuose bei poilsio zonos sutvarkymas prie istorinio Ustukių tilto - 228 balsai; 

5. Interaktyvaus fontano „Poezijos versmės“ įrengimas Krinčine - 52 balsai.


Pasibaigus dvi savaites trukusiam balsavimui ir balsavimo rezultatų aptarimui, tikrinimui ir vertinimui, paaiškėjo daugiausiai simpatijų sulaukęs projektas:

Dalyvaujamojo biudžeto projekto idėja „Tęskime pradėtus darbus“. Tai Pušaloto seniūnijoje esančios Sinagogos aplinkos infrastruktūros plėtros projektas.  Projekto įgyvendinimui Savivaldybės biudžete numatyta 10 000,00 Eur. Projekto idėjos iniciatorė - Rasa Murauskienė. 


Pušaloto sinagogos aplinka po projekto įgyvendinimo. Vizualizacija dienos metu

Pušaloto sinagogos aplinka po projekto įgyvendinimo. Vizualizacija vakare

Apie projektą:

"Projekto tikslas - vieša, graži, patraukli, maloni vieta, skirta ne tik miestelio gyventojams, bet ir pravažiuojantiems pro Pušalotą svečiams, kurioje būtų galima pabėgti nuo kasdienio streso, skaityti, medituoti ar tiesiog mėgautis gamta, įrengtuose pasivaikščiojimo takeliuose su suoliukais bei ekonomiškais ir ekologiškais šviestuvais, naudojančiais saulės energiją, kurie leis parku naudotis ištisus metus. Juk viskas prasideda nuo paprasčiausio pasivaikščiojimo, žmonių bendravimo ir saugios, apšviestos ir patogios erdvės.

Tikslinė grupė - šia patrauklia vieta naudotųsi ne tik Pušaloto seniūnijos gyventojai, pušalotiečiai, bet ir pravažiuojantys svečiai, ar keleiviai lūkuriuojantys autobusų, nes šalia yra tarpmiestinė autobusų stotelė. Gamtos apsuptyje gali ilsėtis, skaityti, žaisti, žvejoti įvairaus amžiaus žmonės, tiek jauni tiek vyresni.

Sprendžiama problema:
1. Poilsio ir sveikatinimosi vieta įvairaus amžiaus žmonėms;
2. Traukos centras veiklų organizavimui;
3. Sutvarkyta infrastruktūra – saugesnė aplinka žmonėms, eliminavimas užkaborinių veiklų (asocialių asmenų rinkimosi vietos panaikinimas);
4. Miestelio įvaizdžio formavimas;
5. Ekologijos ir tvarumo skatinimas.

Šiuo metu šioje teritorijoje nesutvarkyta infrastruktūra: nėra takelių, šiukšlių dėžių, suoliukų, apšvietimo. Vieta nėra patraukli nei vietiniams gyventojams nei pravažiuojantiems asmenims. Sinagogos aplinka ypatinga tuo, kad jame yra dirbtinis vandens telkinys ir suformuota kalva, šiai erdvei suteikiantys unikalų kraštovaizdį. Tai būtų ta sveikatinimo ir poilsio vieta, kurioje panaudojus esamus senus medžius, landšaftą, būtų sukuriama erdvė, kuri būtų pritaikyta įvairaus amžiaus grupėms tiek jaunam, tiek vyresniam, kurioje būtų galima sportuoti, medituoti, ilsėtis, klausytis nuostabių gamtos garsų, pasivaikščioti, žvejoti, žiemos metu čiaužyti ant ledo ar leistis su rogutėmis nuo supiltos kalvos, nuostabiai praleisti laiką gamtos apsuptyje ištisus metus. Sutvarkius Sinagogos aplinką, neabejotinai ji taps traukos centru, kur galės burtis įvairių amžiaus grupių bei skirtingų poreikių gyventojai, o atnaujinta ir sutvarkyta viešoji erdvė papuoš Pušalotą, jis taps patrauklesnis ieškantiems būsto ar gyvenamosios vietos miestelis. Tai bus kaip vizitinė kortelė pravažiuojantiems, kad čia, Pušalote gyventi gera ir gražu." (informacija iš projektinės idėjos aprašymo)

Balsavimas:

Kada? 2024 m. birželio 14-27 dienomis;

Kur? Bet kurioje Pasvalio rajono seniūnijoje, jų darbo metu (Seniūnijų kontaktai ČIA).

Kas gali balsuoti? Asmenys, ne jaunesni nei 16 metų, deklaravę gyvenamąją vietą Pasvalio rajone.

Ir? Su savimi turėkite asmens tapatybę įrodantį dokumentą. 

Balsuoti galėjote TIK už vieną iš pateiktų 5 projektų/idėjų.

Idėja balsavimo metu turėjo surinkti minimalų balsų skaičių – 125 balsus, tad balsuokite už savo favoritą ir pakvieskite kitus padaryti tą patį!

Balsavimo rezultatai paskelbti 2024 m. liepos 11 d. 


2024 m. Dalyvaujamasis biudžetas

Dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas, vadovaujantis Pasvalio rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto priemonės įgyvendinimo tvarkos aprašu, galėjo teikti fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus, nuo 2024m. balandžio 16 d. iki gegužės 31 d.

Pateiktų idėjų vertinimas vyko iki birželio 14 d.

Vertinimo metu buvo tikrinama, ar paraiškose pateikti visi dokumentai ir informacija, ar idėjos atitinka reikalavimus – ar gali būti realiai įgyvendinamos, nėra komercinės paskirties ir kt.
 
Už reikalavimus atitinkančias ir atrinktas idėjas buvo kviečiama balsuoti seniūnijose 2024 m. birželio 14-27 dienomis.
 
Viešojo balsavimo metu, Pasvalio rajono gyventojai balsavo už labiausiai patikusias idėjas, o laimėjusi idėją - „Tęskime pradėtus darbus“ - bus 100 proc. finansuojama ir įgyvendinama Pasvalio rajono savivaldybės.
2024 m. Savivaldybės biudžete gyventojų iniciatyvų projektams finansuoti buvo numatyta 10 tūkst. Eur.

Idėja balsavimo metu turėjo surinkti minimalų balsų skaičių – 125 balsus.


Viešųjų erdvių sąrašas

Sąmatos formos šablonas

Projekto idėjos pasiūlymo forma

Pasvalio rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto priemonės įgyvendinimo tvarkos aprašas


Konsultacijas telefonu ir el. paštu teikia  Pasvalio rajono savivaldybės administracijos specialistai:

  • Finansų skyriaus vedėja Dalė Petrėnienė, tel. +370 686 17 726, el. p. dale.petreniene@pasvalys.lt – pasiūlymų teikimo klausimais;
  • Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistė Ramunė Šileikienė, tel. +370 658 34 220, el. p. ramune.sileikiene@pasvalys.lt – bendraisiais administraciniais pasiūlymų teikimo klausimais.
  1.  

 

Savivaldybės administracijos informacija