Paieška
lt en

Pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis su Liubaro miestu

2023-02-01
Pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis su Liubaro miestu

2023 m. vasario 1 d. vykusiame Pasvalio rajono savivaldybės tarybos posėdyje sprendimu Nr. T1-3 „Dėl bendradarbiavimo sutarties su Ukrainos Žytomyro srities Žytomyro rajono Liubaro miesto tarybos pasirašymo“ Savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai pritarė bendradarbiavimo sutarties pasirašymui. 

Bendradarbiavimo sutartis su Liubaro savivaldybe buvo pasirašyta dar 2015 metais. Pasibaigus sutarties galiojimo terminui ir pasikeitus Ukrainos savivaldybių vidiniam teritoriniam pasiskirstymui, buvo susisiekta su Liubaro miesto taryba dėl tolesnių veiksmų. 2023 m. sausio 17 d. buvo gautas atsakymas toliau tęsti bendradarbiavimą.

Bendradarbiavimo sutartyje numatoma, kad abi šalys rems jaunimo, sporto, moksleivių ir kitų savivaldybių organizacijų pasikeitimus, sieks užmegzti kontaktus tarp gyventojų ir skatins bendrų interesų atsiradimą tarp abiejų savivaldybių gyventojų. Taip pat abi šalys vystys ir skatins bendradarbiavimą šiose pagrindinėse srityse:

- švietimo ir kultūros
- turizmo
- valdymo organizavimo
- verslo ryšių
- aplinkos apsaugos
- sveikatos ir socialinės apsaugos
- demokratijos plėtojimo.

Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas pasirašė 2 sutarties egzempliorius (lietuvių ir ukrainiečių kalbomis), kurie bus perduoti Liubaro miesto tarybos atstovams pasirašyti. Viena sutarties kopija liks Liubaro miesto tarybai, o kita sugrįš į Pasvalį su pagalbą išvežusiais mūsų kraštiečiais.

Savivaldybės taryba šio posėdžio metu taip pat nusprendė neatlygintinai perduoti Liubaro miesto tarybai Pasvalio rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį Pasvalio rajono savivaldybės administracijos patikėjimo teise valdomą ilgalaikį materialųjį turtą – automobilį „Ford Transit Tourneo“. Šis automobilis kartu su humanitarine pagalba ir bendradarbiavimo sutartimi bus perduoti Liubaro miesto tarybos atstovams. 


Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas pasirašo bendradarbiavimo sutartį

Pasvalio rajono savivaldybės informacija

Dalintis Facebook